Aplisens zapowiada poprawę wyników w II kwartale

ISBNews
opublikowano: 07-05-2014, 15:35

Aplisens pomimo 6% spadku sprzedaży i 16% spadku zysku netto w I kw. 2014 podtrzymuje założenia wzrostu wyników na lata 2014-2016. Spółka zapowiada poprawę wyników w II kw. 2014, poinformował agencję ISBnews prezes Aplisens Adam Żurawski.

"Pomimo spadku sprzedaży i zysków jesteśmy zadowoleni z wyników I kw. Spokojnie podchodzimy zwłaszcza do rynków WNP, gdzie zanotowaliśmy 18% spadek sprzedaży. Zakładam, że tegoroczna sprzedaż na wschód o ile nie nie pogłębi się konflikt na Ukrainie, będzie w najgorszym razie na zbliżonym poziomie jak w 2013 r." - powiedział ISBnews Żurawski.

W I kw. 2014 Aplisens zanotował 16,73 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży i 2,49 mln zł zysku netto, wobec odpowiednio 17,81 mln zł i 2,97 mln zł rok wcześniej.

"Wszystko na to wskazuje, że drugi kwartał będzie lepszy niż pierwszy. Widzimy to już choćby po wynikach uzyskanych w kwietniu" – dodał prezes.

Jego zdaniem, 6,5% spadku sprzedaży na rynku krajowym w I kw. uda się nadrobić w dalszej części roku, tak aby uzyskać średnioroczny wzrost na poziomie 6-8%, założony w strategii na lata 2014-2016.

Dalszy wzrost sprzedaży ma być kontynuowany w UE. Po 26-proc. wzroście w I kw. br. Aplisens podtrzymuje co najmniej 20-proc. wzrost w całym roku, zapisany w strategii.

"W ciągu najbliższych dwóch miesięcy chcielibyśmy uruchomić spółkę w Rumuni. Rynek jest bardzo perspektywiczny i wiążemy z nim duże nadzieje" – wskazał Żurawski.

Największą tegoroczną inwestycją Aplisensa będzie dokończenie budowy zakładu czujników i przetworników temperatury w Krakowie. W IV kw. br. do nowo wybudowanego zakładu zostanie przeniesiona produkcja z obecnie wynajmowanych pomieszczeń, dzięki czemu moce produkcyjne czujników i przetworników temperatury zwiększą się o 100 proc. w stosunku do 2013 roku. Łączny koszt inwestycji to ok. 6 mln zł.

Spółka zakończyła w styczniu br. budowę zakładu na terenie SSE w Radomiu. Większość z założonych 30 mln zł została już przez spółkę wydana. Pełne wykorzystanie potencjału produkcyjnego, stworzonego na tym etapie, nastąpi w III kw. 2014 roku i zwiększy moce produkcyjne przetworników ciśnienia o ok. 15% w stosunku do 2013 roku. W kolejnych latach będzie następowało dalsze zwiększanie mocy produkcyjnych tak, aby docelowo, było możliwe zwiększenie potencjału wytwórczego w obszarze przetworników ciśnienia oraz dodatkowo sond głębokości o około 50% w stosunku do roku 2013. Uzyskanie pełnych mocy produkcyjnych planowane jest na lata 2016-2017.

"Produkcję w Radomiu już rozpoczęliśmy, mamy pierwszą sprzedaż z tego zakładu. Zamierzamy z systematycznie zwiększać produkcję, w zależności od sytuacji rynkowej" - podkreślił Żurawski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane