Apollo Rida buduje na Żeraniu

Szymon Szadkowski
02-11-1998, 00:00

Apollo Rida buduje na Żeraniu

Apollo Rida, amerykańska spółka developerska, zamierza wybudować na terenach zakładów mięsnych na Żeraniu w Warszawie centrum biurowo-magazynowe o powierzchni 50 tys. mkw.

Pierwszy etap budowy zakończy się w trzecim kwartale 1999 r. Zostaną wówczas oddane do użytku dwa budynki o powierzchni 10 tys. mkw. każdy. Kolejne, o powierzchni 10 i 20 tys. mkw., oddane będą w czwartym kwartale. Inwestycja jest w fazie projektu, nie są więc znane jej koszty.

Apollo Rida zaadaptowała już biura zakładów Kasprzaka na Woli. Zbudowała również biura, które są siedzibą Ericssona. Przymierza się też do budowy kolejnego biurowca przy Skierniewickiej. Na 4,5-ha działce powstanie budynek o powierzchni użytkowej 16 tys. mkw. oraz parking na 193 miejsca.

Apollo Rida jest spółką joint venture Apollo Real Estate Advisers i Rida Development Corporation. Rida Development jest prywatną firmą zajmującą się obrotem nieruchomościami. Zainwestowała w nie 1,7 mld USD. Apollo Real Estate natomiast zarządza funduszami inwestycyjnymi w USA. SS

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Szymon Szadkowski

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Apollo Rida buduje na Żeraniu