Apple chce podbić motoryzację dzięki CarPlay

DI, wsj.com
opublikowano: 03-03-2014, 15:48

Producent iPhone’a przygotował ofensywę na targi motoryzacyjne w Genewie. Walka o dominację na deskach rozdzielczych aut wkracza w kolejny etap.

Apple poinformował, że podczas Geneva International Motor Show zaprezentuje CarPlay. Gigant z Cupertino twierdzi, że system pozwala wykorzystać wszystkie możliwości smartfona w samochodzie. CarPlay pojawi się podczas targów m.in. w Ferrari.  

CarPlay w samochodzie fot. Apple
CarPlay w samochodzie fot. Apple
None
None

Magazyn „Fortune” przypomina, że po komputerach stacjonarnych i telefonach, wojna na rynku systemów operacyjnych przenosi się w kolejne miejsce, czyli na deski rozdzielcze samochodów. Apple zmienił nazwę systemu pokazanego już w czerwcu zeszłego roku i określanego wtedy jako „iOS in the Car”. System CarPlay ma wykorzystywać technologie  i produkty Apple takie jak Soro, iTunes i Maps.  

Apple opublikował też listę producentów samochodów, którzy zaoferują w swoich samochodach CarPlay. Koncern wymienia tak ważnych graczy na rynku jak Ferrari, Mercedes-Benz, Volvo, BMW, Ford, General Motors, Honda, Hyundai, Jaguar Land Rover, Kia, Mitsubishi, Nissan, Peugeot, Citroën, Subaru, Suzuki i Toyota.  

Producent iPhone’a i iPada dodał też w komunikacie, że CarPlay będzie dostępny w wybranych samochodach jeszcze w tym roku. Głównymi konkurentami Apple w walce o miejsce na deskach rozdzielczych są Google i Microsoft.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: DI, wsj.com

Polecane