Apple czeka na świąteczny szał

ŁO, Bloomberg
opublikowano: 21-10-2014, 05:00

Apple przewiduje szczęśliwy sezon zakupów świątecznych, podaje agencja Bloomberg. Producent iPhone’a pochwalił się też świetnymi wynikami w ostatnim kwartale.

Koncern z Cupertino po zakończeniu poniedziałkowej sesji opublikował wyniki swojego czwartego kwartału fiskalnego zakończonego 27 września. Spółka miała przychody sięgające 42,1 mld USD i zanotowała zysk netto w wysokości 8,47 mld USD. 

Bloomberg

Wyniki finansowe Apple

Wyniki są lepsze od zeszłorocznych, a także pokonują prognozy analityków. Dają też pierwszy wgląd w możliwości nowych smartfonów Apple - iPhone 6 i iPhone 6 Plus trafiły do sprzedaży 19 września, czyli w samej końcówce kwartału. Koncern informował wtedy, że już w pierwszy weekend sprzedał 10 mln urządzeń.  

Sprzedaż iPhone’ów w całym kwartale podskoczyła w porównaniu z poprzednim rokiem o 16 proc. do 39,3 mln sztuk. Apple sprzedał również więcej komputerów Mac, ale rozczarował analityków sprzedażą tabletów. Firma znalazła klientów na 12,3 mln iPadów, czyli o 13 proc. mniej niż rok temu.  

Kolejne trzy miesiące będą dla Apple kluczowe, bo to czas świątecznego szału zakupowego. Spółka jest raczej spokojna o swoje wyniki i prognozuje, że nowe smartfony z większymi ekranami poprawią sprzedaż o co najmniej 10 proc. Przychody mają sięgnąć kwoty pomiędzy 63,5 mld USD i 66,5 mld USD, podczas gdy analitycy przepytywani przez agencję Bloomberg przewidują 63,5 mld USD.  

Wyniki sprzedaży produktów Apple

Apple zaprezentował w ostatnich tygodniach nowe smartfony i tablety, ale pokazał też system płatności i inteligentny zegarek. Akcje zyskiwały w handlu posesyjnym po opublikowaniu wyników, a od początku roku kurs podskoczył już o 24 proc.

---------------------

Udało Ci się! Znalazłeś - wyślij adres tej strony na konkurs@pb.pl!

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO, Bloomberg

Polecane