Apple dołuje, analitycy tną wyceny

opublikowano: 03-01-2019, 16:04

Notowania Apple mocno spadają drugą sesję z rzędu po rozczarowujących dla inwestorów informacjach o przychodach producenta iPhone'ów w minionym kwartale.

Tim Cook, szef Apple'a, przyznał, że sprzedaż nie idzie tak, jak zakładano. Jej szacunkowa wartość w pierwszym kwartale roku obrotowego, zakończonym 29 grudnia 2018 r., to 84 mld USD, wobec wcześniej szacowanych 89-93 mld USD. W analogicznym okresie poprzedniego roku sprzedaż wyniosła 88,3 mld USD. Oznacza to, że w kwartale, w którym są święta Bożego Narodzenia, firma zanotowała pierwszy spadek od czasu, kiedy Tim Cook został prezesem w 2011 r. 

Fot. Bloomberg

W czwartek notowania Apple spadły na Wall Street o niemal 10 proc., kontynuując przecenę ze środy.

Flagowy produkt Apple'a przynosi firmie 2/3 przychodów i wspiera przychody z produktów powiązanych, jak zegarki i serwis Apple Music.

Analitycy, zajmujący się akcjami Apple'a, w reakcji na "sales warning" zdecydowali się na cięcie wycen i rekomendacji. Obecnie średnia z cen docelowych to 186 USD, wobec 217 USD z dnia poprzedzającego list Tima Cooka. 

Powód do satysfakcji mają analitycy New Street Research, którzy od dłuższego czasu byli negatywnie nastawieni do akcji technologicznej spółki. Teraz zmienili zalecenie ze "sprzedaj" do "neutralnie", ponieważ - jak podkreślają - ich scenariusz został zrealizowany i obecnie nie ma powodu, by akcje spółki zachowywały się gorzej od rynku. Cena docelowa to 140 USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane