Apple przejmuje kolejną izraelską firmę

opublikowano: 25-11-2013, 08:35

Koncern Apple potwierdził nabycie udziałów w PrimeSense, izraelskiej spółce specjalizującej się w produkcji technologii śledzenia ruchów, które wykorzystywane są m.in. w grach opartych o platformę Kinect, w konsoli Microsoftu, informuje Bloomberg.

Wartość akwizycji szacowana jest na przynajmniej 350 mln USD.

Zobacz więcej

fot. Bloomberg

Przejęcie wpisuje się doskonale w strategię giganta z Cupertino, który inwestuje w mało znane spółki, ale oferujące spore możliwości w przyszłościowych produktach.

Technologia rozwijana przez PrimeSense umożliwia urządzeniom cyfrowym wykrywanie ruchu i obiektów, a następnie zamianę tego na głębie i kolor. Dodatkowo PrimeSense  rozwija technologię 3D dla telefonów komórkowych wykorzystywaną np. do narzędzi nawigacji wewnętrznej czy katalogów handlowych.

Dotychczasowymi inwestorami izraelskiej spółki były m.in. Canaan Partners, Silver Lake, Gemini Israel Funds i Genesis Partners.

W ciągu ostatnich lat Apple zainwestowało już w zakupy kilku spółek z sektora technologicznego jak Passif Semiconductor, Intrinsity, P.A. Semi czy inny podmiot z Izraela, Anobity, zajmujący się pamięciami typu flash.

Jednak największa na świecie firma technologiczna jak na razie wykorzystała na akwizycje minimalną część środków jakimi dysponuje. W samej gotówce posiada około 148,6 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Innowacji / Apple przejmuje kolejną izraelską firmę