Apple przejmuje w Nowej Zelandii

Marek Druś
opublikowano: 25-10-2017, 12:23
aktualizacja: 25-10-2017, 12:24

Apple przejmuje nowozelandzką spółkę PowerbyProxi, która zajmuje się projektowaniem innowacyjnych bezprzewodowych ładowarek, pisze Reuters.

Kwoty transakcji nie ujawniono. Analitycy uważają, że przejęcie nowozelandzkiej spółki pozwoli Apple nadrabiać opóźnienie w dziedzinie ładowania bezprzewodowego smartfonów. Reuters przypomina, że  w lutym amerykańska spółka dołączyła do grupy Wireless Power Consortium, która pracuje nad standardem bezprzewodowego ładowania Qi. 

Reuters zwraca uwagę, że PowerbyProxi mogło zainteresować Apple także z powodu projektów spółki, które nie dotyczą bezpośrednio ładowania smartfonów. Niektóre produkty nowozelandzkiej spółki pozwalają na bezprzewodowe przesłanie do 150 W energii przez niemetalowy materiał w celu naładowania akumulatorów różnych urządzeń, od maszyn przemysłowych do sprzętu medycznego. Otwiera to możliwość stworzenia większych ładowarek, pozwalających na jednoczesne ładowanie kilku urządzeń, laptopów, a nawet skuterów, pisze Reuters.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu