Apple stawia na rzeczywistość rozszerzoną

ŁO
opublikowano: 12-02-2019, 10:30

Producent iPhone’a ostatnim ruchem kadrowym potwierdza, jak ważna jest dla niego technologia rzeczywistości rozszerzonej.

Apple wyznaczył Franka Casanovę, menedżera odpowiedzialnego przez wiele lat za iPhone’a, na stanowisko szefa marketingu rzeczywistości rozszerzonej. To nowa posada w strukturze koncernu, co potwierdza wagę tej technologii dla firmy z Cupertino.

Zobacz więcej

Technologia AR prezentowana w iPadzie

Bloomberg

Casanova potwierdził na portalu LinkedIn, że będzie odpowiedzialny za wszystkie aspekty marketingu produktów korzystających z rzeczywistości rozszerzonej.

Agencja Bloomberg podaje z kolei, że Casanova związany jest z Apple od 30 lat i ogrywał kluczową rolę w procesie wprowadzenia pierwszego iPhone’a do oferty operatorów komórkowych.  

Rzeczywistość rozszerzona to technologia łącząca świat rzeczywisty z tym generowanym komputerowo. Apple ma zespół składający się z setek inżynierów pracujących nad goglami AR i systemem operacyjnym.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ŁO

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy