Apple zwolniło pracownika za wideo córki z iPhone X

opublikowano: 30-10-2017, 07:11
aktualizacja: 30-10-2017, 07:12

Pracownik Apple stracił pracę po tym jak jego córka-wlogerka opublikowała na Youtube film, w którym pokazuje iPhone X, donoszą amerykańskie media.

Zwolnienie pracownika ma być dowodem tego, jak dużą wagę przywiązuje Apple do „wycieków” informacji o najnowszych produktach. O stracie pracy przez ojca poinformowała w kolejnym nagraniu sama córka.

Zobacz więcej

youtube.com

- Apple pozwoliło mu odejść. Ostatecznie, kiedy pracujesz dla Apple, nie ma znaczenia, jak dobrą jesteś osobą. Jeśli złamiesz zasady nie mają żadnej tolerancji – powiedziała Brooke Peterson.

Wcześniej zwróciła uwagę, że jej nagranie, w którym pokazuje iPhone’a X podczas wizyty w kampusie Apple jest jednym z wielu na Youtube nagrań z najnowszym smartfonem spółki, a jej pech polegał na tym iż stało się niezwykle popularne. Poinformowała, że na żądanie Apple natychmiast usunęła nagranie. Wiele jego kopii jednak wciąż można obejrzeć.

Apple zakazuje nieautoryzowanego filmowania w swoim kampusie. Jest także niezwykle surowe w sprawie „wycieków” dotyczących najnowszych produktów, które jeszcze nie weszły na rynek. Ma potężną komórkę bezpieczeństwa, w której pracują byli funkcjonariusze Federalnego Biura Śledczego (FBI) i Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).

Sprzedaż iPhone X rusza 3 listopada. Przedsprzedaż rozpoczęła się w ostatni piątek.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu