Aquael stawia nową halę

Sylwester Sacharczuk
opublikowano: 22-03-2013, 00:00

Suwalski producent sprzętu akwarystycznego wyda 7 mln zł na budowę hali logistycznej.

Aquael już od 29 lat produkuje sprzęt do akwariów i oczek wodnych. Po latach rozszerzania asortymentu dziś firma oferuje ponad 1,2 tys. produktów, które są potrzebne do założenia i pielęgnacji akwarium słodkowodnego czy stawu ogrodowego. Produkcja jest podzielona między Suwałki i Warszawę. Modele i prototypy do testów powstają w głównym zakładzie na terenach Suwalskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (SSSE), a preparaty uzdatniające do wody i pokarmy akwarystyczne są wytwarzane w filii w stolicy.

— Suwalski zakład produkcyjny powstał w 1998 r. i został rozbudowany do obecnych rozmiarów, czyli ponad 11,5 tys. mkw. Duże znaczenie miały tu preferencyjne warunki, jakie daje obecność w SSSE. Ale wciąż się rozwijamy, niemal co miesiąc dochodzą nowe produkty, które musimy gdzieś magazynować. Przyszedł więc czas na rozbudowęczęści logistycznej. Mamy już projekt budynku, czekamy tylko na pozwolenie na budowę — mówi Arkadiusz Soroka, dyrektor zakładu w Suwałkach.

Prace rozpoczną się jeszcze wiosną i potrwają około pół roku. Będzie to hala tzw. wysokiego składowania o powierzchni blisko 5 tys. mkw. Przedsięwzięcie ma też związek z nową dziedziną, w której Aquael zamierza się rozwijać — chodzi o branżę energii odnawialnej.

Od ubiegłego roku firma wytwarza m.in. zewnętrzne lampy LED-owe zasilane z ogniw fotowoltaicznych i przydomowe elektrownie wiatrowe wykorzystywane do grzania wody i zasilania urządzeń elektrycznych.

— Teraz bez pośpiechu udoskonalamy nasze produkty i wdrażamy je na rynek, obserwując jednocześnie jego reakcję. Początkowo naszymi klientami w dużej mierze byli rolnicy, którzy dotychczas korzystali z prądnic własnej produkcji. Teraz zgłaszają się również i ci, którzy nigdy nie mieli do czynienia z mikroelektrownią, a o jej dobrodziejstwach zasłyszeli z mediów lub od sąsiadów — dodaje Arkadiusz Soroka.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Sylwester Sacharczuk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu