Aquaform z kolejną nagrodą za design

04-02-2016, 22:00

Firma z Czernichowa po raz kolejny wyróżniona przez międzynarodowych ekspertów. Tym razem za Oledriana.

Aquaform, producent oświetlenia z podkrakowskiego Czernichowa, otrzymał nagrodę w dziedzinie wzornictwa przemysłowego iF Design Awards 2016, przyznawaną przez 58-osobowe jury ekspertów z całego świata. Do tegorocznej edycji zgłoszono 5295 produktów i projektów z 53 krajów. Polską firmę wyróżniono za lampę Oledrian — oprawę oświetleniowąw formie inspirowanej twórczością Pieta Mondriana. Zastosowano w niej panele świetlne OLED, które łączą oszczędność energii z budowaniem przyjaznego dla człowieka otoczenia świetlnego. Kolekcja Oledrian miała swoją europejską i światową premierę na międzynarodowych targach Euroluce w Mediolanie.

— Naszym celem jest tworzenie przede wszystkim użytecznych i dobrze zaprojektowanych produktów oświetleniowych wysokiej klasy — mówi Wojciech Starowieyski, prezes Aquaformu. Oledrian to efekt współpracy z polskim projektantem Piotrem Jagiełłowiczem. Podobnie jak equilibra Balans, także oprawa doceniona przez ekspertów, wyróżniona w 2015 r. nagrodą Red Dot.

— Inwestowanie w projekt niebanalny estetycznie jest dziś konieczne dla osiągnięcia sukcesu ekonomicznego — podkreśla Paweł Olesiak, wiceprezes firmy. Aquaform istnieje od ponad 20 lat. Jego produkty są sprzedawane m.in. w Niemczech, Czechach, Austrii, Francji, Rosji, Izraelu, na Bliskim Wschodzie. Firma jest nagradzana nie tylko za design. W naszym rankingu jest wyróżniona tytułem Gazeli Biznesu. © Ⓟ

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Iwona Jackowska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Firmy / Aquaform z kolejną nagrodą za design