Arabia Saudyjska może przejąć Formułę 1

opublikowano: 20-01-2023, 13:31
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Fundusz inwestycyjny Arabii Sadudyjskiej rozważa przejęcie Formuły 1, dowiedział się nieoficjalnie Bloomberg.

Informatorzy agencji twierdzą, że już w ubiegłym roku była próba zawarcia takiej transakcji, ale rozmowy zakończyły się na początkowym etapie z powodu braku zainteresowania Liberty Media, właściciela Formuły 1. Sytuacja miała się zmienić, według źródeł Bloomberga. Saudyjski fundusz nadal jest zainteresowany, a Liberty Media są obecnie gotowe sprzedać organizatora jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów samochodowych na świecie.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Bloomberg przypomina, że Liberty Media przejęło Formułę 1 w 2017 roku w transakcji wartości 4,4 mld USD. Od tego czasu popularność wyścigów wzrosła m.in. dzięki zwiększeniu liczby miejsc gdzie odbywają się wyścigi.

Notowane na Nasdaq Global Select Market akcje Liberty Media reprezentujące biznes Forumuły 1 zwiększyły wartość czterokrotnie przez minione cztery lata i szacują jego wartość na ok. 15.2 mld USD. Źródła Bloomberga twierdzą, że Saudyjczycy wyceniają Formułę 1 na ok. 20 mld USD uwzględniając dług.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane