Arabia Saudyjska tnie produkcję – ropa drożeje

opublikowano: 06-08-2018, 12:16

Ropa drożeje na wieść o ograniczeniu produkcji przez Arabie Saudyjską. Rozwiało to bowiem obawy inwestorów, że przybierający na sile konflikt handlowy na linii USA-Chiny odbije się na popycie na surowiec.

Kontrakty na baryłkę ropy West Texas Intermediate drożały o 0,5 proc. w handlu przedsesyjnym w Stanach Zjednoczonych, po tym jak w ciągu ostatnich pięciu tygodni straciły 7,6 proc. Chiny opublikowały listę towarów wartych 60 mld USD w odwecie za cła nałożone przez USA na import z Chin o wartości 200 mld USD.

Zobacz więcej

Ropa naftowa

Bloomberg

Arabia Saudyjska tymczasem postanowiła zmniejszyć wydobycie w związku z problemem znalezienia kupców uzasadniających produkcję na rekordowym poziomie.
- Saudyjczycy wysyłają jasne sygnały co do pożądanego przez nich zakresu cenowego. Obawiając się zbyt niskich cen, niespodziewanie obcięli wydobycie – powiedział Mike Wittner  z Societe Generale w rozmowie z Bloombergiem.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Katarzyna Łasica

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Ropa , USA , Chiny