ArcelorMittal miał najlepszy kwartał od dekady

opublikowano: 06-05-2021, 08:10

Jeden z największych na świecie producentów stali zawdzięcza doskonałe wyniki wzrostowi ceny metalu.

ArcelorMittal ogłosił osiągnięcie zysku EBITDA wysokości 3,24 mld USD w pierwszym kwartale. Analitycy nie oczekiwali tak dobrego wyniku, choć sygnalizowała taką możliwość rekordowa cena osiągnięta przez stal w Europie.

- Pierwszy kwartał tego roku był najlepszy od dekady - powiedział prezes Aditya Mittal. – Choć naturalnie jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego rozwoju sytuacji po bardzo trudnym 2020 roku, to nie zapominamy, że COVID nadal stanowi problem na świecie, szczególnie w krajach rozwijających się – dodał.

Koncern podtrzymał prognozę 4,5-5,5 proc. wzrostu popytu na stal w tym roku. Zastrzegł jednak, że może okazać się on większy.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

ArcelorMittal oraz innym dużym producentom stali sprzyjają działania władz Chin w kierunku ograniczenia działalności hut z powodu zanieczyszczania przez nie atmosfery.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Polecane