ArcelorMittal oczekuje stabilizacji rynku

opublikowano: 06-05-2016, 11:29

ArcelorMittal miał znów stratę kwartalną. Największy na świecie producent stali widzi jednak szansę na stabilizację rynku w tym roku.

W kwartale zakończonym w marcu ArcelorMittal miał 416 mln USD straty netto. Rok wcześniej wynosiła ona 669 mln USD. Koncern spodziewa się jednak stabilizacji konsumpcji stali w tym roku, nie wyklucza, że może ona nawet wzrosnąć o 0,5 proc. Rynek w górę mogą pociągnąć Chiny, gdzie konsumpcja stali może nie zmienić się w porównaniu z ubiegłym rokiem. Wcześniej ArcelorMittal przewidywał jej spadek o 0,5-1,0 proc. 

Prezes Lakshmi N. Mittal uważa, że warunki rynkowe poprawiają się i oczekuje poprawy wyników spółki w nadchodzących kwartałach. Ostrzegł jednak, że utrzymujące się w Chinach nadmierne moce produkcyjne oznaczają iż rynek może być mocno zmienny i należy być czujnym i aktywnym w sprawie „nierzetelnego handlu”. 

Przychody ArcelorMittal spadły w minionym kwartale o ponad 20 proc. do 13,4 mld USD.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Górnictwo / ArcelorMittal oczekuje stabilizacji rynku