Arctic Paper zebrał dobre noty

  • Jagoda Fryc
opublikowano: 02-06-2015, 00:00

Akcje producenta papieru są warte 5,5 zł — uważają analitycy DM BDM. Zalecają zakup, zwracając uwagę na poprawiające się otoczenie.

W tym roku notowania Arctic Papera spadły o prawie 15 proc., a wycena rynkowa grupy sięgnęła historycznych minimów. Zdaniem analityków DM BDM, spółka niesłusznie jest w odstawce. — Biorąc pod uwagę korzystniejsze otoczenie walutowe, silniejszy rynek papierniczy i szanse na zmianę negatywnego trendu na celulozie, podnosimy zalecenie do „kupuj” z ceną docelową 5,5 zł na akcje — mówi Krystian Brymora z DM BDM.

Ekspert przypomina, że w pierwszym kwartale tego roku oczyszczony o zdarzenia jednorazowe wynik EBITDA wyniósł 250 mln zł i był wyższy od oczekiwań o ponad 60 proc. W części papierniczej pozytywnie zaskoczyły podwyżki cen papierów o 1,2 proc. kwartał do kwartału oraz najwyższy od dwóch lat wolumen sprzedaży (wzrost o 2,5 proc. r/r i o 8,9 proc. kw./kw.). Skonsolidowany zysk netto ogółem wyniósł 12,9 mln zł wobec 8,9 mln zł zysku rok wcześniej.

— Odwróceniu negatywnej dla spółki tendencji sprzyja wiele czynników, takich jak otwarcie nowych mocy produkcyjnych, rekordowe ceny celulozy w realach brazylijskich, skąd pochodzi większość celulozy na świecie i najwyższe od lipca 2010 r. ceny wyrażone w euro. Korzystniejsze otoczenie walutowe w długim terminie przekłada się na ponad 10 mln zł dodatkowej EBITDA.

Pozytywnych zaskoczeń upatrujemy także w efektywności kosztowej spółki. Od kilku kwartałów jesteśmy pozytywnie zaskakiwani wynikami grupy. Liczymy, że tak też będzie w kolejnych kwartałach — uważa Krystian Brymora.

Rekomendacja została wydana przy cenie 3,25 zł. W poniedziałek, 1 czerwca, czyli tuż po upublicznieniu raportu akcje Arctic Paper adrożały o prawie 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Jagoda Fryc

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy