Arcus poluje na kolejne spółki

KL
opublikowano: 30-04-2008, 00:00

Spółka zapowiada, że zrealizuje prognozy. Liczy na mocny III i IV kwartał. Ma też nadzieję na kolejne kontrakty z Pocztą Polską.

Spółka zapowiada, że zrealizuje prognozy. Liczy na mocny III i IV kwartał. Ma też nadzieję na kolejne kontrakty z Pocztą Polską.

Przychody informatycznego Arcusa wzrosły w I kw. o 16 proc. — do 22,306 mln zł. Zysk operacyjny zwiększył się w porównaniu z I kw. 2007 r. o 66 proc. — do 582 tys. zł, a wynik netto o 15 proc. — do 472 tys. zł.

Spółka poinformowała, że dość wysokie w IV kw. zobowiązania krótkoterminowe zostały zredukowane o 42 proc.

— Nasze zobowiązania spadły do poziomu neutralnego. Jak na pierwszy kwartał mamy nawet nadpłynność — mówi Mariusz Bednarski, wiceprezes Arcusa.

Dodaje, że w branży informatycznej zwykle początek roku jest najsłabszy.

— Na realizację prognozy rocznej będziemy pracowali głównie w trzecim i czwartym kwartale — mówi wiceprezes.

Spółka prognozowała, że w całym 2008 r. będzie miała przychody na poziomie 120 mln zł, co pozwoli na wypracowanie 8 mln zł zysku netto.

Arcus nie zamierza poprzestać na ostatnich przejęciach (Copi i T-matic — podpisano listy intencyjne). Planuje jeszcze dwie akwizycje, w tym jedną zagraniczną. Szacuje, że z pieniędzy z emisji na przejęcia może wydać jeszcze około 15 mln zł.

Arcus liczy na udział w informatyzacji Poczty Polskiej.

— Ucieszyły nas zapowiedzi władz PP, że w 2008 r. może wydać 500 mln zł na systemy informatyczne i budowę węzłów pocztowych. Poczta jest od dawna naszym klientem i mamy nadzieję, że część tego budżetu trafi do Arcusa — twierdzi Mariusz Bednarski.

Spółka pracuje też nad projektami z zakresu zarządzania dokumentami, autoidentyfikacji oraz testuje tzw. opłatomaty (maszyny do opłacania rachunków) w Łódzkim Zakładzie Energetycznym (ŁZE).

— Chcemy, żeby były instalowane w całej Polskiej Grupie Energetycznej, której ŁZE jest częścią — mówi wiceprezes Arcusa.

28 maja odbędzie się walne Arcusa, które zajmie się emisją bonusową dla osób, które uczestniczyły w IPO. Postępowanie w sprawie spółki prowadzi Komisja Nadzoru Finansowego (zarzut podania w prospekcie nieprawdziwych informacji o kondycji finansowej, z czym spółka się nie zgadza).

— Liczyliśmy, że KNF podejmie decyzję w kwietniu. Mamy nadzieję, że stanie się to w maju — mówi Mariusz Bednarski.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KL

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu