Argentyna ogłosiła plan zwiększenia eksportu technologii

opublikowano: 04-10-2022, 07:34
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Argentyna ogłosiła w poniedziałek środki mające na celu zwiększenie eksportu technologii do 10 mld USD w 2023 r., ponieważ stara się wspierać wzrost „gospodarki opartej na wiedzy” – podaje agencja Reutersa.

fot. CARL RECINEA/Reuters/Forum

Działania te, realizowane dekretem prezydenckim, spowodują, że 20 proc. waluty obcej wpłynie do kraju, a 30 proc. środków pochodzących ze wzrostu eksportu będzie dostępnych na projekty inwestycyjne ukierunkowane na eksport.

Ogłosili je w poniedziałek minister gospodarki Sergio Massa i sekretarz ds. gospodarki opartej na wiedzy Ariel Sujarchuk.

Byłby to gwałtowny wzrost w stosunku do obecnego eksportu technologii. Trzecia co do wielkości gospodarka Ameryki Łacińskiej planuje wyeksportować dobra technologiczne o wartości około 7,4 mld USD w 2022 roku, w porównaniu z 6,2 mld USD w 2021 roku.

Massa powiedział, że plan zostanie osiągnięty dzięki bezpośrednim inwestycjom w infrastrukturę i dobra kapitałowe dla nowych lub rozwijających się projektów technologicznych. Plan ma również na celu sformalizowanie miejsc pracy w sektorze technologii.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Oskar Nawalany, Reuters

Polecane