ARiMR wznowiła przyjmowanie wniosków od rolników

PAP
opublikowano: 10-11-2007, 09:40

Oddziały regionalne Agencji Restrukturyzacji i  Modernizacji Rolnictwa (ARiMR) wznowiły przyjmowanie wniosków od rolników na  dofinansowanie inwestycji w gospodarstwach rolnych - poinformował w sobotę PAP rzecznik prasowy ARiMR Radosław Iwański.

Otwarte są wszystkie oddziały, ale w ośmiu sobota jest ostatnim dniem składania wniosków. Są to województwa: lubuskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, pomorskie, opolskie, warmińsko- mazurskie, dolnośląskie oraz kujawsko-pomorskie.

Zgodnie z przepisami, w województwach gdzie przyznany limit środków zostanie przekroczony o 20 proc., Agencja zamyka nabór wniosków, ale jeszcze przez jeden dzień rolnicy mają prawo je składać. Wnioski te wejdą do puli na 2008 r.

Największe przekroczenie w stosunku do przyznanego limitu jest w woj. lubuskim (320 proc.) i zachodniopomorskim (298 proc.). Najmniejsze w woj. dolnośląskim (120 proc.) i kujawsko-pomorskim (128 proc.).

W piątek, do północy rolnicy złożyli prawie 11 tys. wniosków, co w skali kraju wyczerpuje całą pulę środków. Ponieważ jednak środki zostały podzielone na poszczególne województwa, w niektórych oddziałach pieniądze na inwestycje są nadal dostępne dla rolników.

Łącznie wnioskowali oni o dofinansowanie w kwocie 1 mld 500 tys. zł. Na 2007 przewidziane jest wydatkowanie na ten cel 360 mln euro (ok. 1,4 mld zł). Jeden wnioskodawca ubiega się średnio o dofinansowanie w wysokości 150 tys. zł.

Jak poinformował Iwański, nadal są składane m.in. wnioski w Warszawie (woj. mazowieckie), gdzie oczekuje jeszcze kilkuset rolników. Agencja przyjmowała je przez całą noc. Ponieważ pula środków na to województwo nie została przekroczona, rolnicy będą mogli składać wnioski także w poniedziałek. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / ARiMR wznowiła przyjmowanie wniosków od rolników