Czytasz dzięki

Armia robotów w Warcie

Karolina Wysota
opublikowano: 28-08-2019, 22:00

Maszyny pracują bez przerwy, samodzielnie i w tempie zadowalającym klientów.

Warta to trzeci ubezpieczyciel majątkowy nad Wisłą, który inwestuje w roboty. Obecnie wykorzystuje je już w 27 procesach, gdzie osiągają aż 80-procentową skuteczność. Oznacza to, że nie potrzebują wsparcia człowieka.

— Wartość robotów jest szczególnie widoczna w dwóch obszarach. Pierwszy to back office, gdzie mamy do czynienia z rejestracją danych, sprawdzaniem ich z innymi wewnętrznymi bazami, a także przetwarzaniem lub wysyłaniem korespondencji. Drugi to obszar obsługowy. Roboty służą tu do likwidacji prostych szkód czy prostych zwrotów składki, np. po wypowiedzeniu umów przez klientów — mówi Dawid Korszeń z biura prasowego Warty.

Robot już ponad rok wypłaca klientom świadczenia z ubezpieczeń grupowych — wypłacił już około 50 tys. świadczeń o wartości niemal 100 mln zł. Roboty wyręczają pracowników przy rejestracji umów kupna i sprzedaży aut oraz wypowiedzeniach polis OC komunikacyjnego. Obsłużyły już ponad 230 tys. zgłoszeń. Korzyści z robotów, nie spowodują większych zwolnień.

— Pojawiają się nowe zadania, które mogą zostać powierzone osobom zastępowanym przez roboty, np. programowanie — mówi przedstawiciel Warty.

3650b480-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Ubezpieczeniowe wieści
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE
Ubezpieczeniowe wieści
autor: Karolina Wysota
Wysyłany co dwa tygodnie
Karolina Wysota
Newsletter, który dostarczy informacji na temat tego, co dzieje się w branży ubezpieczeń.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane