ARP pisze do KNF w sprawie Hawe

ISBNEWS
opublikowano: 07-04-2016, 13:49

Zarząd Agencji Rozwoju Przemysłu (ARP) złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) o podjęcie niezbędnych czynności prawnych wobec Hawe S.A., w związku z nierzetelnym wypełnianiem obowiązków informacyjnych przez spółkę giełdową, podała Agencja.

"To już trzecie w ostatnich miesiącach pismo zarządu ARP S.A. do prezesa Komisji Nadzoru Finansowego wskazujące na fakt świadomego wprowadzania w błąd potencjalnych inwestorów przez Hawe S.A. W ocenie ARP S.A., Hawe S.A. podaje informacje, które nie odzwierciedlają rzeczywistej sytuacji prawnej i majątkowej tego podmiotu" - czytamy w komunikacie.

Zdaniem ARP, zarząd Hawe informując 19 marca br. o złożeniu w Sądzie Rejonowym dla Miasta Stołecznego Warszawy w X Wydziale Gospodarczym do Spraw Upadłościowych i Naprawczych wniosku o zmianę zarządcy w postępowaniu restrukturyzacyjnym, świadomie wprowadził inwestorów w błąd informując, że wniosek ten uzyskał poparcie wierzycieli reprezentujących ponad 30% sumy wierzytelności.

"Zarząd ARP S.A. zwraca uwagę, że w tym wniosku zarząd Hawe S.A. wskazał, iż łączna wartość wierzytelności stanowi jedynie kwotę 57 862 769,95 zł. Z uwagi na fakt, że tylko sama wierzytelność ARP S.A. wobec Hawe S.A., stwierdzona prawomocnym tytułem wykonawczym, przekracza kwotę 80 mln zł, informacja ta jest nieprawdziwa" - wyjaśniono.

 

Agencja uważa, że w związku z tą sytuacją KNF powinna podjąć działania wobec Hawe, które skutecznie uniemożliwią publikowanie nieprawdziwych informacji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNEWS

Polecane