ARP pożyczy HSW 75 mln zł, czeka na program Wagon SA

opublikowano: 25-08-2003, 12:56

Agencja Rozwoju Przemysłu pożyczy Hucie Stalowa Wola 75 mln zł, poinformował w poniedziałek prezes Arkadiusz Krężel. Powiedział także, że do końca tygodnia będzie ona czekać na program restrukturyzacji Fabryki Wagon. Jeśli nie zostanie on przedstawiony, postępowanie wobec spółki zostanie umorzone. Jest to równoznaczne z postawieniem jej w stan upadłości.

Prezes ARP poinformował, że Huta Stalowa Wola otrzyma 75 mln zł pomocy w dwóch transzach, wynoszących odpowiednio 40 i 35 mln zł. Stosowna umowa w tej sprawie zostanie podpisana we wtorek jeśli prowadzone jeszcze dzisiaj negocjacje warunków pomocy zakończą się powodzeniem.

W poniedziałek protestujący w siedzibie starostwa pracownicy Huty Stalowa Wola zaostrzyli protest. Ok. 80 osób zajęło w poniedziałek cały budynek starostwa. Wcześniej okupowali jedynie salę narad.

Krężel poinformował również, że ARP poczeka do końca tygodnia na program restrukturyzacji Fabryki Wagon z Ostrowa Wielkopolskiego. Jeśli nie zostanie on przedstawiony dojdzie do umorzenia postępowania restrukturyzacyjnego. Jeśli tak się stanie, niezbędne będzie ogłoszenie upadłości spółki. Krężel zaznaczył, że priorytetem jest utrzymanie produkcji fabryki. Podkreślił, że ewentualna upadłość nie oznacza zaprzestania działalności spółki.

MD, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / ARP pożyczy HSW 75 mln zł, czeka na program Wagon SA