Arsinvest chce budować osiedla warte 28 mln zł

Małgorzata Zdunek
29-06-2001, 00:00

Arsinvest chce budować osiedla warte 28 mln zł

Firma deweloperska Arsinvest z Kielc chce w czwartym kwartale 2001 r. rozpocząć budowę zespołu mieszkalno-usługowego Ekoland w Bielsku-Białej, wartości 25 mln zł. Ponadto spółka zamierza wydać ponad 3 mln zł na realizację Zespołu Apartamentów w Krakowie, która ma rozpocząć się jeszcze we wrześniu.

Spółka Arsinvest z Kielc, działająca w branży deweloperskiej, przymierza się do budowy zespołu mieszkalno-usługowego Ekoland w Bielsku-Białej. Zarząd spółki nie chciał ujawnić kosztów inwestycji, wiadomo jedynie, że wartość sprzedaży obiektu wyniesie 25 mln zł.

Część sezonowa

Osiedle mieszkaniowe ma zostać ulokowane w podnóża góry Szyndzielnia. Powstanie tam 150 mieszkań, o łącznej powierzchni 7,7 tys. mkw., a także lokale usługowe, o łącznej powierzchni 1 tys. mkw.

— Według projektu, będzie to klasyczne osiedle mieszkaniowe. Jednak niewielką jego część, o największych walorach widokowych, zamierzamy przeznaczyć na tzw. studia. Przeznaczone będą dla klientów z całej Polski, którzy zechcą zainwestować w mieszkania sezonowe, wykorzystywane głównie w okresie letnim i zimowym — mówi Grzegorz Walus, prezes Arsinvestu.

Spółka czeka obecnie na otrzymanie pozwoleń na budowę.

— Prace powinny ruszyć jeszcze w czwartym kwartale 2001 r., natomiast termin ich zakończenia wyznaczono na koniec 2003 r. — tłumaczy Grzegorz Walus.

Do realizacji projektu powołano w 2001 r. spółkę Ekoland, w której Arsinvest posiada pakiet 97 proc. udziałów.

Najpierw Kraków

Inwestycja w Bielsku-Białej nie jest jedyną, jaką Arsinvest przeprowadzi w południowym rejonie kraju. Spółka planuje również budowę zespołu apartamentów Jadwiga, przy ul. Królowej Jadwigi w Krakowie. Zdaniem zarządu spółki, wartość sprzedaży obiektów wynieść ma 3,1 mln zł.

Osiedle, ulokowane w krakowskiej dzielnicy Wola Justowska, ma składać się z dziewięciu apartamentów, o powierzchni mieszkalnej od 60 do 108 mkw.

— Liczymy, że w lipcu-sierpniu otrzymamy pozwolenie na rozpoczęcie prac budowlanych, które powinny ruszyć już we wrześniu — mówi Grzegorz Walus.

Termin zakończenia prac, których generalnym wykonawcą jest firma Invest Prim Management, spółka z grupy Arsinvest, zaplanowano na jesień 2002 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Zdunek

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / / Arsinvest chce budować osiedla warte 28 mln zł