Arteria rekomenduje niewypłacanie dywidendy

ISBNews
opublikowano: 28-05-2015, 17:26

Zarząd Arterii nie będzie rekomendował akcjonariuszom wypłaty dywidendy w 2015 r. w związku z możliwymi akwizycjami, podała spółka.

"Powodem tej decyzji są toczące się obecnie postępowania przetargowe na zakup kilku podmiotów z branży, które w przypadku powodzenia, będą wymagały zaangażowania przez spółkę znaczących środków finansowych" – czytamy w komunikacie.

Zwyczajne walne zgromadzenie spółki zostało zwołane na 25 czerwca br.

W marcu br. w liście do akcjonariuszy prezes Arterii Marcin Marzec zapowiadał wypłatę dywidendy za 2014 rok, ale jej wysokość miała zależeć od decyzji o przeprowadzeniu ewentualnych akwizycji.

Arteria odnotowała 10,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2014 r. wobec 10,16 mln zł zysku rok wcześniej. W ujęciu jednostkowym strata netto w 2014 r. wyniosła 0,36 mln zł wobec 0,42 mln zł straty rok wcześniej.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 149,5 mln zł w 2014 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Polecane