Arteria zwiększy poziom dywidendy

ISBNews
opublikowano: 24-03-2014, 15:45

Arteria spodziewa się w bieżącym roku kontynuacji wzrostu wyników po rekordowym 2013 roku, do czego przyczyni się m.in. rozpoczęcie dwóch nowych znaczących projektów i zwiększanie skali współpracy z kluczowymi klientami, poinformował agencję ISBnews prezes grupy Marcin Marzec.

 Zarząd chce, aby tegoroczna dywidenda była wyższa niż w roku poprzednim, kiedy wyniosła 40 gr na akcję.

„Rok 2014 powinien oznaczać dla nas kontynuację wzrostów. Jest to możliwe zarówno dzięki dwóm nowym projektom jakie rozpoczynamy jak i zwiększeniu skali współpracy z kluczowymi klientami. Rozwijamy się i oferujemy nowe miejsca pracy, czego przykładem jest inwestycja w Sosnowcu, gdzie w nowo tworzonym centrum usług telemarketingowych zatrudnienie znajdzie w ciągu roku 1000 osób – powiedział ISBnews Marzec.

Prezes podkreślił, że konsekwentną polityką zarządu spółki jest optymalizacja zarządzania ryzykiem finansowym, zmniejszanie kosztów finansowych oraz pełne bezpieczeństwo w zakresie zdolności wywiązywania się z zaciąganych zobowiązań.

Uwieńczeniem udanego ubiegłego roku, stabilnej sytuacji finansowej i realizowanej od kilku lat polityki dywidendowej ma być rekomendacja zarządu o przeznaczeniu części zysku wypracowanego w latach ubiegłych na wypłatę dywidendy.

„Intencją zarządu jest, aby jej wysokość przypadająca na jedną akcję była wyższa niż w roku 2013" – wskazał prezes Arterii

W ub.r. na jedną akcję przypadało 40 gr dywidendy.

Arteria to grupa kapitałowa specjalizująca się usługach outsourcingowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2006 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 131,63 mln zł w 2013 r. wobec 128,59 mln zł rok wcześniej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Arteria zwiększy poziom dywidendy