Artur Maliszewski pokieruje AXA w Polsce

opublikowano: 11-05-2017, 14:24
aktualizacja: 11-05-2017, 14:25

Dotychczasowy prezes Nordea PTE zostanie od 1 lipca nowym szefem grupy AXA Polska.

Koniec bezkrólewia w grupie AXA Polska. Jej nowym szefem zostanie Artur Maliszewski. Nowe stanowiska ma objąć od 1 lipca. Równocześnie z objęciem funkcji szefa Grupy AXA w Polsce Artur Maliszewski został mianowany prezesem zarządu spółek AXA Ubezpieczenia TUiR i AXA Życie pod warunkiem uzyskania zgody KNF.

Artur Maliszewski ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na różnego rodzaju stanowiskach
 kierowniczych. Przez ostatnie trzy lata pełnił rolę prezesa zarządu 
Nordea PTE. Wcześniej, przez łącznie 12 lat, był członkiem zarządu i 
wiceprezesem dwóch banków: Alior Banku i Raiffeisen Banku, z którymi 
związany był od początku ich istnienia
Zobacz więcej

Artur Maliszewski ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na różnego rodzaju stanowiskach kierowniczych. Przez ostatnie trzy lata pełnił rolę prezesa zarządu Nordea PTE. Wcześniej, przez łącznie 12 lat, był członkiem zarządu i wiceprezesem dwóch banków: Alior Banku i Raiffeisen Banku, z którymi związany był od początku ich istnienia ARC

Artur Maliszewski ma ponad 20-letnie doświadczenie w pracy na różnego rodzaju stanowiskach kierowniczych. Przez ostatnie trzy lata pełnił rolę prezesa zarządu Nordea PTE. Wcześniej, przez łącznie 12 lat, był członkiem zarządu i wiceprezesem dwóch banków: Aliora i Raiffeisena, z którymi związany był od początku ich istnienia. We francuskiej grupie będzie odpowiadał za cały biznes, czyli będzie nadzorował nie tylko częścią ubezpieczeniową, ale także emerytalną i inwestycyjną.

Dzięki agresywnym przejęciom AXA znacząco zwiększyła udziały w polskim rynku ubezpieczeniowym. Obecnie jest piątym graczem w majątku i siódmym na rynku życiowym.

— Dzięki przejęciom zapewniliśmy sobie potencjał wzrostuskali działalności w Polsce. Mamy silną markę i doskonałych menedżerów na pokładzie, do których dołącza teraz Artur Maliszewski. Pod jego sterami zamierzamy wykorzystać ten potencjał w pełni, aby znacząco wzmocnić pozycję AXA na polskim rynku. Chcemy prowadzić nasz biznes długoterminowo, wspierając rozwój polskiej gospodarki — mówi Jean-Yves Le Berre, prezes AXA Emerging Europe.

AXA Polska nie ma szefa od połowy lipca 2016 r., kiedy to z tego stanowiska zrezygnował Michał Kwieciński. Powodem był brak zgody KNF na pełnienie przez niego funkcji polskiej AXA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MGA

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu