Arval dociera do mniejszych

opublikowano: 14-03-2018, 22:00

Należąca do PNB Paribas spółka wynajmu długoterminowego pojazdów wprowadza rozwiązania dla małych i średnich przedsiębiorców.

Teraz z usług Arvala będzie mógł skorzystać każdy przedsiębiorca, nawet gdy wykorzystuje do pracy jeden samochód. Jak informują przedstawiciele spółki, u podstaw decyzji o rozwinięciu oferty leżą zeszłoroczne wyniki branży CFM (wzrost zainteresowania wynajmem długoterminowym wyniósł w 2017 r. ponad 13 proc.) i to, że wzrost jest zasługą przede wszystkim sektora MSP.

— Do końca 2018 r. planujemy zwiększyć sprzedaż samochodów w segmencie MSP około trzykrotnie — mówi Łukasz Niemczuk z Arvala. Polski sektor małych i średnich firm charakteryzuje się dużym odsetkiem deklarujących skorzystanie z leasingu operacyjnego w ciągu najbliższych trzech lat. W grupie firm zatrudniających od 1 do 9 pracowników wynosi on 39 proc. Tymczasem średnia dla UE to 21 proc. — Oznacza to, że sektor MSP w Polsce w najbliższych latach będzie się rozwijał — uważa Łukasz Niemczuk.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu