ASCO stawia na Łódź

opublikowano: 15-09-2016, 22:00

Producent pneumatyki przemysłowej za 30 mln zł rozbuduje zakład, który będzie największy w Europie.

W marcu 2017 r. zakończy się rozbudowa fabryki pneumatyki przemysłowej firmy ASCO, która jest częścią globalnego koncernu Emerson. Firma wyda ponad 30 mln zł i stworzy 200 miejsc pracy.

— Już w przyszłym roku Łódź będzie siedzibą naszej największej fabryki w Europie — mówi Jean-Louis Tenu, dyrektor ASCO na Europę. Firma ma siedem fabryk na Starym Kontynencie, a na świecie 16. Zakład w Łodzi istnieje od 1996 r. Dwa lata wcześniej firma kupiła dawny budynek techniczny Polmo i zaadaptowała go na cele produkcyjne. Potem rozbudowała obiekt, który dziś zajmuje ponad 7 tys. mkw. Rozbudowa powiększy go jeszcze o 6 tys. mkw.

— Produkujemy elementy automatyki przemysłowej, np. zawory, siłowniki, wyspy zaworowe. Nasze produkty zazwyczaj nie są widoczne dla ich ostatecznego użytkownika, stanowią bowiem „serce”, które umożliwia działanie różnego rodzaju urządzeń automatycznych. Obecnie zatrudniamy 350 pracowników. Po nieomal podwojeniu powierzchni planujemy zatrudnienie w ciągu 2-3 lat dodatkowych 200 — mówi Dariusz Gębarowski, dyrektor operacyjny łódzkiej fabryki.

To jedyna w Polsce fabryka koncernu. — Cieszymy się, że w Łodzi rozwija się nie tylko branża informatyczna i BPO — takich inwestycji mieliśmy ostatnio najwięcej, ale również przemysł. Jesteśmy zadowoleni, że ASCO jest w naszym mieście od ponad 20 lat i pozwala nawiązać do tradycji przemysłowej, która stworzyła Łódź — podkreśla Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi.

ASCO ma ponadstuletnie doświadczenie w pneumatyce siłowej, dostarcza także szeroki zakres rozwiązań w dziedzinach przetwórstwa żywności, pakowania, przemysłu chemicznego, petrochemii, energetykioraz przemysłu motoryzacyjnego.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu