Aslam: bitcoin i ether mogą jeszcze bardziej stanieć

opublikowano: 23-11-2018, 14:29

Naeem Aslam, główny analityk Think Markets U.K. nie ma dobrych wiadomości dla posiadaczy najpopularniejszych kryptowalut.

- Bitcoin prawdopodobnie stanieje jeszcze mocniej po tym jak nie zdołał przebić się powyżej 4700 USD – napisał Aslam w najnowszym raporcie. – Środowisko regulacyjne dusi byki, a niedźwiedzie szaleją. Jest prawdopodobne, że kurs może zejść do 3800 USD, a nawet 3500 USD jeśli obecna dynamika się utrzyma – dodał.

Obecnie bitcoin tanieje o 3,5 proc. do 4261,31 USD, podaje Coindesk.
Aslam dodał, że przecena kryptowalut budzi obawy bardziej w przypadku ethera, mocno dystrybuowanego przy okazji ubiegłorocznej fali ofert ICO.   

- Najbardziej budzącym obawy aspektem jest to, że ethereum może spaść poniżej 100 USD i szczerze mówiąc dzieje się tak, bo wielka liczba fikcyjnych coinów została wypłukana z systemu, co spowodowało iż ethereum jest mniej warte – powiedział Aslam.

Ethereum tanieje w piątek o 6,2 proc. do 120,33 USD, podaje Coindesk.  

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu