Assange: Wikileaks było atakowane przez banki

PAP
opublikowano: 17-12-2010, 21:02

Założyciel demaskatorskiego portalu Wikileaks Julian Assange oświadczył w piątek, że jego organizacja była celem "ataków" przeprowadzonych przez kilka banków.

"Byliśmy atakowani, nie głównie przez rządy, nie głównie przez rząd amerykański, tylko przez banki" - oznajmił w rozmowie z amerykańską telewizją CNBC w posiadłości w angielskim hrabstwie Suffolk, gdzie przebywa.

Wśród atakujących Assange wymienił "banki z Dubaju, banki ze Szwajcarii, banki z USA, banki z Wielkiej Brytanii", ale nie podał konkretnych nazw.

Assange powtórzył, że zamierza opublikować dokumenty dotyczące instytucji finansowych. "Nasza normalna działalność polega na publikowaniu m.in. informacji o bankach" - oświadczył. "Oczywiście, że będziemy nadal publikować materiały o bankach" - dodał.

W zeszłym miesiącu Assange zapowiedział ujawnienie informacji o jednym z "dużych banków amerykańskich", które mogą spowodować "upadek jednego albo dwóch banków".

Strona internetowa Huffinton Post przypomniała wówczas wywiad Assange'a z października 2009 r., w którym twierdził on, że ma "5 gigabajtów danych z Bank of America, z dysku jednego z jego dyrektorów".(PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane