Asseco SEE widzi podstawy do wzrostu

opublikowano: 12-06-2019, 14:20

Spółka widzi podstawy do dynamicznego rozwoju. Potencjał w biznesach spółki coraz częściej zauważają inwestorzy branżowi.

Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE), które jest już obecne w kilkunastu krajach, w tym na Bałkanach, w Turcji, Ameryce Łacińskiej, Hiszpanii, Portugalii i Andorze, a niebawem planuje mocniej zaistnieć w Egipcie i Nigerii, widzi argumenty przemawiające za dynamicznym wzrostem w dłuższym okresie.

Piotr Jeleński, kierujący Asseco South Eastern Europe, z reguły konserwatywnie wypowiada się o przyszłości i tonuje oczekiwania. Jeśli wypowiada się na temat przyszłości, to opiera się na solidnych podstawach.
Zobacz więcej

Optymizm prezesa:

Piotr Jeleński, kierujący Asseco South Eastern Europe, z reguły konserwatywnie wypowiada się o przyszłości i tonuje oczekiwania. Jeśli wypowiada się na temat przyszłości, to opiera się na solidnych podstawach. fot. Marek Wiśniewski, Puls Biznesu

- Biorąc pod uwagę nasz dotychczasowy rozwój i plany na przyszłość, założenie wzrostu zysku operacyjnego w perspektywie trzech lat o około 50 proc. uważam za racjonalne – powiedział Piotr Jeleński, prezes Asseco SEE.

Wzrost wyniku ma być pochodną rozwoju organicznego oraz akwizycji. Przed kilkoma miesiącami Asseco SEE sfinalizowało przejęcia hiszpańskiego Necomplusa, a niedługo chce dopiąć akwizycję spółki działającej w Czechach i na Słowacji.

- Ta firma wzmocni naszą spółkę Payten. Zakończenia akwizycji spodziewam się w ciągu kilku tygodni – mówi Piotr Jeleński.

Biorąc pod uwagę wyniki spółki (w tym roku może mieć 0,6-0,8 mln EUR zysku operacyjnego) oraz wcześniejsze akwizycje Asseco SEE, wartość przejęcia można szacować na kilka milionów euro.

W ocenie prezesa Asseco SEE za wzrost biznesu w najbliższych latach mają odpowiadać wszystkie trzy główne segmenty grupy, a największej dynamiki oczekuje głównie od segmentu płatności, za który odpowiada spółka Payten, oraz segmentu bankowości.

W segmencie płatności spółka zarabia m.in. na e-commerce (transakcje w internecie), procesowaniu transakcji kartowych oraz utrzymaniu ATM-ów i POS-ów. Od pewnego czasu spółka rozwija też własną sieć ATM-ów. Obecnie posiada ich około 220. Koncentruje się na miejscowościach turystycznych w Chorwacji, Serbii, Albanii i Czarnogórze. Do końca roku ma ich mieć około 300. 

Jeden z nowszych biznesów to niezależna sieć POS-ów, rozwijana w Bośni i Czarnogórze we współpracy z lokalnym partnerem. Obecnie w sieci jest 1000 urządzeń, ale niebawem ich liczba się podwoi.

Biznesy rozwijane przez Asseco SEE przyciągają uwagę inwestorów.

- Coraz częściej zgłaszają się do nas inwestorzy branżowi zainteresowani całym biznesem lub poszczególnymi segmentami. Jesteśmy częścią większej grupy i nie mamy zamiaru się sprzedać, ale jesteśmy otwarci na różne pomysły współpracy i uważamy, że zawsze warto rozmawiać – twierdzi prezes.

a9c2adc0-8c30-11e9-b683-526af7764f64
Newsletter ICT
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE
Newsletter ICT
autor: Grzegorz Suteniec
Wysyłany raz w tygodniu
Grzegorz Suteniec
Nowości z firm IT z naciskiem na spółki giełdowe: przetargi, informacje z rynku, newsy kadrowe i inne.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu