Asseco South Eastern Europe czeka na decyzję KNF

PAP
03-10-2008, 20:08

Asseco South Eastern Europe liczy na  zatwierdzenie prospektu emisyjnego przez Komisję Nadzoru Finansowego na  przełomie października i listopada - poinformował w piątek PAP Piotr Jeleński prezes Asseco South Eastern Europe (ASEE).

"Zatwierdzenia prospektu ASEE spodziewamy się na przełomie października i listopada. Nie będziemy specjalnie zwlekać w przypadku nienajlepszej koniunktury na GPW" - powiedział Jeleński.

"Projekty akwizycyjne, które mamy przygotowane, będziemy realizować zaraz po emisji" - dodał.

Asseco Poland informowało wcześniej o możliwości przejęcia przez ASEE rumuńskiej spółki Siveco. Rozmowy w tej sprawie miały zakończyć się do końca sierpnia. Według informacji prasowych przejęcie Siveco stoi jednak pod znakiem zapytania ze względu na zbyt wysokie oczekiwania sprzedających.

W skład grupy kapitałowej Asseco South Eastern Europe wchodzi obecnie siedem firm - rumuńskie: Net Consulting i FIBA Software, serbskie: Pexim, Pexim Cardinfo i Antegra oraz chorwackie: Arbor Informatyka i Logos.

Według wcześniejszych nieoficjalnych szacunków planowany na 2008 r. wynik netto ASEE to około 16 mln euro przy 112 mln euro przychodów.

Wartość emisji ma wynieść od 50 do 60 mln euro, a szacowana kapitalizacja po emisji to około 1-1,2 mld zł. Wcześniej prezes Asseco Poland Adam Góral oceniał, że ASEE może być drugą spółką IT na warszawskiej giełdzie pod względem kapitalizacji.

Asseco Poland w ciągu kilku najbliższych dni poinformuje o zakończeniu ostatniej transakcji przejęcia firmy z branży obsługującej sektor bankowy - poinformował w piątek PAP Piotr Jeleński, wiceprezes Asseco Poland.

"Na zakończenie akwizycji spółki obsługującej sektor bankowy czekaliśmy do zakończenia rejestracji z ABG. Uważam, że o finalizacji akwizycji powinniśmy poinformować w ciągu kilku dni" - powiedział Jeleński.

O zakończeniu rejestracji z ABG Asseco Poland poinformowało w środę. Pierwsze notowanie akcji połączonych firm planowane jest najpóźniej w ciągu 14 dni od dnia rejestracji połączenia.

Połączenie spółek nastąpiło przez przeniesienie całego majątku ABG na Asseco. W związku z połączeniem kapitał Asseco został podwyższony przez emisję do 9.364.371 akcji serii H. W związku z fuzją GPW od 30 września zawiesiła obrót akcjami ABG.

Spółka informatyczna Asseco Poland pospisała z Powszechnym Zakładem Ubezpieczeń umowę na utrzymanie i modyfikację oprogramowania systemów Insurer i FKX. Wartość netto kontraktu wynosi około 110 mln zł - napisało Asseco w komunikacie.

Umowa została zawarta na okres do 31 grudnia 2011 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Asseco South Eastern Europe czeka na decyzję KNF