Asseco wdroży system nad Sekwaną

opublikowano: 05-07-2017, 22:00

Firma informatyczna liczy, że projekt dla międzynarodowej grupy Orpea okaże się bardzo cenną referencją.

Asseco podpisało ze spółką MEDIsystem, należącą do notowanej na paryskiej giełdzie grupy Orpea, właściciela ponad 700 placówek w 10 krajach Europy, kontrakt obejmujący zakup, dostawę i wdrożenie Asseco Medical Management Solutions (AMMS). System zostanie zainstalowany w data center w Paryżu, a korzystać z niego będą wszystkie placówki przejętej w 2016 r. przez francuską grupę polskiej siei ośrodków rehabilitacji stacjonarnej i opieki długoterminowej MEDI-system.

WAŻNA REFERENCJA: Projekt z sektora ochrony zdrowia realizowany dla tak znaczącego podmiotu, jakim jest francuska grupa Orpea, jest ważną referencją w kontekście naszych ambicji wejścia na zagraniczne rynki — mówi Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.
Zobacz więcej

WAŻNA REFERENCJA: Projekt z sektora ochrony zdrowia realizowany dla tak znaczącego podmiotu, jakim jest francuska grupa Orpea, jest ważną referencją w kontekście naszych ambicji wejścia na zagraniczne rynki — mówi Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland. Fot. ARC

— Asseco jest w Polsce liderem wśród dostawców oprogramowania dla sektora ochrony zdrowia, ale naszą ambicją jest wyjście także na zagraniczne rynki. W tym kontekście projekt realizowany dla tak znaczącego podmiotu, jakim jest francuska grupa Orpea, będzie dla nas ważną referencją — mówi Krzysztof Groyecki, wiceprezes Asseco Poland.

Celem wdrożenia jest cyfryzacja placówek MEDI-systemu w ramach realizacji świadczeń zdrowotnych zakontraktowanych z NFZ. Wdrożenie AMMS ma umożliwić m.in. ograniczenie papierowego obiegu dokumentów pacjentów oraz usprawnić pracę personelu medycznego poszczególnych placówek. Wartość projektu to około 1 mln zł brutto.

Asseco jest krajowym numerem 1 w dostarczaniu rozwiązań i usług informatycznych dla sektora opieki medycznej. AMMS i Infomedica, systemy szpitalne grupy, funkcjonują w ponad 400 szpitalach. Wśród znaczących rodzimych graczy na tym rynku są też Kamsoft i Comarch. Z rozwiązania Comarchu korzysta ponad 80 szpitali.

— Jest bardzo trudno wyjść z rozwiązaniami szpitalnymi za granicę. Ten rynek jest mocno dojrzały i okupowany przez dużych graczy. Ochrona zdrowia jest takim obszarem, który jako jeden z nielicznych uchronił się od wszelkich unijnych regulacji. W każdym kraju system ochrony zdrowia jest zupełnie inny, więc ma to również duże konsekwencjedla systemów informatycznych — mówi Piotr Piątosa, prezes Comarch Healthcare. Comarch także rozważa wyjście za granicę z rozwiązaniami medycznymi.

— Bardziej jednak interesują nas rozwiązania dotyczące elektronicznej dokumentacji medyczne, portali pacjentów czy telemedycyny, gdyż są to obszary bardziej świeże i mniej okupowane przez konkurencję.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Suteniec

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu