Atende zdobyło kontrakty za około 30 mln zł

opublikowano: 10-08-2022, 10:20
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Informatyczna firma w trzecim kwartale podpisała kontrakty m.in. z Policją, wojskiem i ARiMR.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • Czego dotyczą kontrakty pozyskane przez Atende
  • Jaki jest przybliżony harmonogram ich realizacji

W trzecim kwartale Atende pozyskało kilka nowych umów z klientami z sektora publicznego dotyczących realizacji projektów informatycznych o łącznej wartości około 30 mln zł.

Spółka jako jeden z trzech wykonawców podpisała umowę ramową z Komendą Główną Policji. Nowy kontrakt stanowi kontynuację zakończonego w marcu 2020 r. projektu związanego z modernizacją i wdrożeniem nowych rozwiązań oraz e-usług w Systemie Zintegrowanej Komunikacji Ogólnopolskiej Sieci Teleinformatycznej numeru 112, zrealizowanego przez konsorcjum NTT Poland oraz Atende.

Ponadto Atende w wyniku wygrania przetargu prowadzonego przez Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych im. Mariana Rejewskiego podpisało umowę na modernizację chmury prywatnej.

Kolejny projekt z sektora publicznego dotyczy współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARMiR). Atende podpisze kontrakt na sprzedaż przełączników sieciowych LAN oraz wdrożenie sieci bezprzewodowej Wi-Fi.

- Nowe kontrakty dotyczą strategicznych klientów z obszaru publicznego, segmentu, który na początku roku w znaczący sposób wzmocniliśmy na poziomie handlowym oraz technicznym. Dzisiaj widzimy, że działania te przyniosły pożądany efekt. Jednocześnie warto podkreślić, że dalszy rozwój tego sektora jest dla nas biznesowym priorytetem – mówi Marcin Petrykowski.

Realizacja umowy ramowej z Komendą Główną Policji rozpocznie się w 2022 roku. Przewidywana realizacja projektów dla Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych oraz ARiMR zakończy się do końca 2022 roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane