Atrem poprawił marże

ANP
25-02-2009, 00:00

Wyższe od zakładanych marże na kontraktach pozwoliły podnieść prognozy na 2008 r. Akcje wzrosły dopiero na koniec sesji.

Wyższe od zakładanych marże na kontraktach pozwoliły podnieść prognozy na 2008 r. Akcje wzrosły dopiero na koniec sesji.

Podpoznański Atrem, specjalizujący się w usługach inżynieryjnych przy projektach infrastrukturalnych i budowlanych, podniósł prognozy na 2008 rok. Przychody mają wzrosnąć do 113 mln zł (o 3,2 proc., wobec prognozy zakładającej 109,5 mln zł), a zysk netto o 3,6 proc. — do 8,7 mln zł. Zysk operacyjny ma wynieść 13,6 mln zł, wobec wcześniej zakładanych 11,4 mln zł.

— Korekta, szczególnie na poziomie wyniku operacyjnego, wynika z wyższych marż na wielu kontraktach. Udało nam się także wprowadzić oszczędności dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym. Nie bez znaczenia są też efekty synergii związane z utworzeniem grupy — mówi Łukasz Kalupa, członek zarządu Atremu.

Akcje Atremu wczoraj taniały nawet ponad 6 proc. Dopiero pod koniec sesji obiły i zakończyły notowania kursem 5,9 zł za papier, po 9,9-procentowym wzroście. Grupa spodziewa się dalszej poprawy wyników w tym roku. Planowane przychody mają wzrosnąć do 134 mln zł, zysk operacyjny do 13,8 mln zł, a zysk netto do 10,4 mln zł. Wyniki z IV kwartału 2008 r. spółka poda w najbliższy piątek.

— To konserwatywne prognozy. Portfel kontraktów planowanych na 2009 r. jest w znaczącym stopniu wypełniony. Nie uwzględniamy też planowanych akwizycji — dodaje Łukasz Kalupa.

Atrem zadebiutował na giełdzie w grudniu 2008 r. Z emisji uzyskał 23 mln zł, które planował przeznaczyć m.in. na akwizycje, zwiększenie zdolności zdobywania kontraktów w Polsce oraz za granicą, jak również na współfinansowanie nowej siedziby spółki.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ANP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Atrem poprawił marże