Atsora obsłuży MSP w bankach

opublikowano: 18-02-2014, 00:00

Atsora rozpoczyna rozmowy z bankami i szuka klientów dla Momentum, platformy współpracy z MSP. Produkt zaprezentowała na Finovate w Londynie.

Polski start-up technologiczny Atsora zakończył prace nad budową autorskiego systemu „private banking” dla małych i średnich przedsiębiorstw. Internetowa platforma Momentum ma wesprzeć pracę doradców bankowych i ułatwić kontrolę przepływów finansowych w firmach. Mogłaby być bonusem do bankowej oferty dla przedsiębiorców. Obecnie właściciele firmy — Anna Ciesielska i Krzysztof Pulkiewicz, dla swojego produktu szukają klientów, przystępują do rozmów z bankami, platformę pokazali też na konferencji Finovate w Londynie.

Mały i średni klient

Ich zdaniem, przedsiębiorcy z sektora MSP są perspektywiczną, ale nadal słabo zagospodarowaną grupą klientów banków. A, jak wynika np. z badań Centralnego Ośrodka Informacji Gospodarczej, liczba przedsiębiorców MSP w ostatnim czasie wyraźnie się zwiększa — w 2013 r. wzrosła o ok. 15 proc. w porównaniu z 2012 r.

— Banki w Polsce dopiero otwierają się na nowe, innowacyjne rozwiązania, podobne do tych, jakie pojawiają się w bankowości indywidualnej. Zaczynają baczniej przyglądać się ofertom dla MSP i planować dedykowane dla nich usługi. Wraz z zespołem opracowaliśmywięc Momentum. Narzędzie to jest krokiem w kierunku bardziej indywidualnego wsparcia i oferty usług dodanych do bankowości online dla sektora MSP — mówi Anna Ciesielska, współzałożycielka Atsora.

Między bankiem a firmą

Momentum ma być zintegrowaną z kontem bankowym platformą, do której dostęp po jednej stronie ma przedsiębiorca, po drugiej instytucja finansowa. Dzięki temu — jak zapewniają przedstawiciele Atsory — doradcy bankowi będą mogli zacieśnić współpracę z firmami i bardziej precyzyjnie dostosowywać ofertę do ich bieżących potrzeb (stworzyć dedykowaną ofertę wsparcia).

— Platforma pozwala na swobodną wymianę informacji między przedsiębiorcą a doradcą (w konwencji Facebookowej tablicy), a tym samym na wspólne budowanie strategii finansowych i inwestycyjnych, czy to w sytuacji pojawienia się zatorów płatniczych, czy też nadwyżek finansowych w przedsiębiorstwie. Opracowane przez nas narzędzie poddaje analizie zarównodane, do których bank ma standardowy wgląd, jak i te dobrowolnie udostępnione przez klienta, co może zwiększać trafność proponowanej mu oferty — zaznacza Krzysztof Pulkiewicz.

Przedsiębiorca korzystający z Momentum dodatkowo otrzymuje m.in. narzędzia do zarządzania przepływem gotówki (cash flow), optymalizacją kosztów pod względem podatkowym czy zarządzania pracownikami i dostawcami.

Pierwsze kroki na rynku

Właściciele Atsory mają w ręku gotowy produkt, który teraz stoi przez rynkowym testem.

— Naszą ambicją jest stworzenie otwartej platformy dla integracji usług finansowych oraz nawiązanie współpracy z bankami. Rozmawiamy z bankami w Polsce i jednocześnie jesteśmy już gotowi na uruchomienie platformy na rynku niemieckim i amerykańskim — zapewnia Krzysztof Pulkiewicz. Koncept był rozwijany przy wsparciu inwestorskim, w listopadzie 2013 r. w Atsorę zainwestował polski fundusz Profound Ventures. Anna Bełcik

Konkurs

Masz własny pomysł na biznes? Szukasz inwestora? Zgłoś się do konkursu organizowanego przez „Puls Biznesu”. Na zwycięzców czeka 2 mln zł od funduszu VRP Group. Partnerami konkursu są: Bank Gospodarstwa Krajowego i Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Na zgłoszenia czekamy do 7 kwietnia.Szczegóły i regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy na: impuls.pb.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Bełcik

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu