Audi i Hyundai będą wspólnie pracować nad ogniwami paliwowymi

opublikowano: 20-06-2018, 10:38
aktualizacja: 20-06-2018, 10:40

Audi i Hyundai Motor ogłosiły współprace przy rozwoju technologii ogniw paliwowych, które szef Tesli Elon Musk nazwał „zadziwiająco głupimi”.

Ogniwa paliwowe, które produkują energię elektryczną emitując jedynie parę wodną, zeszły w ostatnich latach na drugi plan jeśli chodzi o technologię napędu aut elektrycznych. Audi i Hyundai Motor chcą to zmienić i zamierzają współpracować nad ich zastosowaniem w pojazdach. Zamierzają się dzielić patentami, które mają ustanowić standardy dla branży motoryzacyjnej.

Audi przewodzi pod względem prac nad ogniwami paliwowymi w grupie Volkswagen. W marcu spółka zapowiedziała, że zaprezentuje model auta napędzanego nimi do 2020 roku.

Hyundai jest jednym z pierwszych producentów aut, który zaczął robić auta z ogniwami paliwowymi na większą skalę.

Przewagą aut na ogniwa paliwowe nad elektrycznymi jest to, że czas na ich „zatankowanie” wodorem jest zbliżony do tego, jaki zajmuje to w przypadku aut na silniki spalinowe. Auta elektryczne z akumulatorami litowo-jonowymi wymagają długiego czasu ładowania.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, Bloomberg

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu