Audi mocno inwestuje w przyszłość

opublikowano: 08-01-2010, 09:33

Łącznie 7,3 miliarda euro na inwestycje w latach 2009 - 2012. 5,9 miliarda euro na nowe produkty i przyszłościowe technologie. Liczba modeli ma wzrosnąć od obecnych 34 do 42 w 2015 roku.

Zobacz więcej

Audi stawia na nowoczesność i ekologię.

Ingolstadt – Audi także w przyszłości utrzyma wysoki poziom inwestycji
w nowe produkty i przyszłościowe technologie: plan na lata 2009 - 2012 przewiduje inwestycje w wysokości 7,3 miliarda euro.

W nadchodzących latach koncern Audi będzie nadal mocno inwestować
w swoją przyszłość. 80 procent inwestycji – a więc 5,9 miliarda euro
– przeznaczonych będzie na rozwój nowych produktów, dalszą optymalizację konwencjonalnych napędów oraz rozwój modeli elektrycznych i hybrydowych. Marka z czterema pierścieniami rozszerzy do 2015 roku swoją paletę modeli
z dotychczasowych 34 do 42. Axel Strotbek, członek zarządu ds. finansów
i organizacji AUDI AG wyjaśnił: „Zaplanowanymi inwestycjami w nowe produkty i koncepcje mobilności, takie jak napęd elektryczny, budujemy podstawy pod przyszły rozwój naszego przedsiębiorstwa.”

W nadchodzącym roku Audi wprowadzi na rynek wiele nowych samochodów. Paleta produktów zostanie rozszerzona w 2010 roku między innymi o modele A1, A7, A8 i R8 Spyder. Ponadto pod koniec roku Audi zaprezentuje Audi Q5 Hybrid, które jako pierwsza pełna hybryda tej marki zostanie wprowadzone
na rynek na początku 2011 roku. „Także w przyszłości będziemy finansować wszystkie zaplanowane inwestycje z operacyjnego cashflow” – podkreślił Strotbek.

Również niemieckie zakłady znają swoją przyszłość: w latach 2009 – 2012 przedsiębiorstwo zainwestuje łącznie około 3,8 miliarda euro w zakłady
w Ingolstadt i Neckarsulm. „To wyraźny znak dla naszych niemieckich zakładów. Audi nastawia się z wyprzedzeniem na przełom technologiczny
w motoryzacyjnym świecie. Zaangażowanie i wysokie kwalifikacje pracowników w rodzimych zakładach są podstawą, która pozwoli na wprowadzenie tych zmian” – wyjaśnił Peter Mosch, Przewodniczący Rady Zakładowej Audi.

Ingolstadt otrzyma około 2,5 miliarda euro, Neckarsulm około 1,3 miliarda euro. Inwestycje w zakładzie Ingolstadt będą dotyczyć głównie nowego centrum przekładni i emisji, narzędzi w tłoczni dla nowego Audi A1 oraz struktur produkcyjnych dla modeli A3 i A4. W Neckarsulm główny nacisk położony będzie na modele A6, A7 i A8 oraz nowe stanowiska testowe dla silników.


AUDI AG sprzedała w 2008 roku łącznie 1.003.400 samochodów i tym samym odnotowała
13 z kolei rekordowy rok. Produkcja Audi odbywa się w zakładach w Ingolstadt, Neckarsulm, Györ (Węgry), Changchun (Chiny) i w Brukseli (Belgia). Przedsiębiorstwo działa na ponad 100 rynkach na całym świecie. Spółkami należącymi w 100% do AUDI AG są między innymi Automobili Lamborghini Holding S.p.A. (Sant'Agata Bolognese/ Włochy) i quattro GmbH (Neckarsulm). Audi zatrudnia obecnie około 57.000 pracowników, z tego 45.000 w Niemczech. Aby zapewnić stałą aktualność hasła „Przewaga dzięki technice”, marka z czterema pierścieniami inwestuje co roku ponad 2 mld euro. Do 2015 roku Audi chce rozszerzyć liczbę oferowanych modeli do 40. Marka AUDI będzie świętować w 2009 roku setną rocznicę swego istnienia. 16 lipca 1909 r. August Horch założył w Zwickau firmę, którą nazwał łacińską wersją swego nazwiska – AUDI.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Audi mocno inwestuje w przyszłość