Audytor Evergrande zrezygnował

opublikowano: 16-01-2023, 18:36
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Evergrande, borykający się od roku z problemami finansowymi niegdyś jeden z największych chińskich deweloperów poinformował o rezygnacji audytora, informuje Reuters.

PricewaterhouseCoopers (PwC) zdecydował się zrezygnować z powodu braku porozumienia w sprawie harmonogramu i zakresu prac dotyczących oceny możliwości dalszej działalności firmy oraz innych kwestii dotyczących audytu za rok podatkowy 2021. W liście ogłaszającym rezygnację PwC skarży się, że nie otrzymał informacji o niektórych istotnych kwestiach dotyczących skonsolidowanego raportu finansowego spółki za 2021 rok.

fot. Bloomberg
fot. Bloomberg

Reuters przypomina, że Evergrande jest jednym z głównych sprawców kryzysu nieruchomości w Chinach. Spółka nie spłaciła w ubiegłym roku 22,7 mld USD zagranicznego długu. W ubiegłym tygodniu Reuters informował, że według jego źródeł deweloper chce spotkać się z właścicielami swoich dolarowych obligacji w sprawie restrukturyzacji długu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane