Augustowski dworzec zmieni właściciela

opublikowano: 10-06-2018, 22:00

Spółka J&J Investments, zajmująca się budową mieszkań i lokali usługowych, podpisała z PKS Nova wstępną umowę zakupu działki z dworcem PKS w Augustowie.

Spółka J&J Investments, zajmująca się budową mieszkań i lokali usługowych, podpisała z PKS Nova wstępną umowę zakupu działki z dworcem PKS w Augustowie. Białostocki przewoźnik próbował sprzedać nieruchomość od roku. Ogłosił łącznie pięć przetargów, a cenę obniżono z 3,25 mln zł do 2,3 mln zł. Nie udało się jednak znaleźć nabywcy w formie przetargu.

— Ustaliliśmy, że dworzec będzie działał w tym miejscu jeszcze przez rok. To czas na znalezienie nowej lokalizacji dworca i zrealizowanie tej inwestycji — mówi Cezary Sieradzki, prezes PKS Nova.

Pomysłu sprzedaży nieruchomości od początku nie popierał Wojciech Walulik, burmistrz Augustowa, który uważa, że PKS Nova przerzuca obowiązek organizowania nowego dworca na samorząd. W ramach prowadzonej restrukturyzacji spółka sprzedaje nieruchomości w różnych miejscach. Znalazła już nabywcę na dworce w Siemiatyczach i Ciechanowcu. PKS Nova ma około 500 autobusów i zatrudnia prawie 950 osób. Kapitał zakładowy spółki wynosi 20,9 mln zł.

0,34 ha Taką powierzchnię ma działka, którą spółka J&J Investments kupi od PKS Nova.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Transport i logistyka / Augustowski dworzec zmieni właściciela