Aukcje obligacji podnoszą byki na duchu

MWIE, Bloomberg
opublikowano: 12-01-2011, 16:17

Nowojorska giełda rozpoczęła sesję od  wzrostów, a indeksy w górę ciągnął sektor bankowy

Po pół godziny handlu indeksy S&P 500 i Dow Jones zwyżkują o pół proc., a Nasdaq rośnie o 1/3 proc.

Nastroje poprawiła udana aukcja obligacji portugalskich. Jeszcze w tym tygodniu po finansowanie do inwestorów zwrócą się Hiszpania i Włochy. Jak sądzą analitycy Societe Generale, jest duża szansa, że i te aukcje zakończą się powodzeniem.

W ślad za europejskimi instytucjami finansowymi zyskiwały banki amerykańskie. O blisko 1 proc. rośnie kurs JPMorgan. Prezes banku powiedział w telewizji CNBC, że chętnie zwiększyłby wielkość wypłacanej dywidendy. Za konkurencją nie nadążał Goldman Sachs. Rekomendację dla spółki z „przeważaj” do neutralnej obciął JPMorgan.

Przed sesją światło dzienne ujrzały cotygodniowe dane z rynku kredytów hipotecznych. Liczba udzielonych pożyczek wzrosła w zeszłym tygodniu o 2,2 proc. po tym, jak tydzień wcześniej dynamika sięgała 2,3 proc.
Nieco tracą papiery General Electric. Rekomendację dla konglomeratu z „ponad rynek” do „zgodnie z rynkiem” obniżył Sanford C. Bernstein & Co.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MWIE, Bloomberg

Polecane