Auta na statkach

BOT
opublikowano: 11-10-2007, 00:00

Gdański port odnotował ponadstuprocentowy wzrost w przewozie i przeładunku aut.

Gdański port odnotował ponadstuprocentowy wzrost w przewozie i przeładunku aut.

We wtorek armator Euro Marine Carrier w związku z dużym zainteresowaniem klientów podstawił w Porcie Gdańsk, poza już operującymi City of Sunderland, City of Barcelona i City of Amsterdam, dodatkowy statek — City of Lutece.

Samochodowiec ten ma 118 m długości, 18 m szerokości i pojemność ładunkową 750 aut na sześciu pokładach. W wolnym obszarze celnym wyładował 700 samochodów Nissan Almera Classic przeznaczonych na rynek rosyjski i ukraiński.

W Porcie Gdańsk oprócz ładunków Euro Marine Carrier obsługiwane są statki przewożące samochody w ramach linii regularnych armatorów: K Line Kawasaki Kisen Kaisha Ltd, Hoegh Autoliners AS i Wallenius Wilhelmsen Logistics AB.

Od początku 2007 r. do końca września w porcie gdańskim przeładowano 106 622 samochody (głównie nissany, toyoty, chevrolety i volkswageny), co oznacza wzrost o 112,9 proc. w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, kiedy to odnotowano 50 077 sztuk.

Usługi przeładunkowo-składowe świadczy spółka Port Gdański Eksploatacja.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: BOT

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu