Auto Fus: biznes z pasją do prędkości

MAS
opublikowano: 27-12-2011, 00:00

Liderzy w regionach: mazowieckie

Z miłości do samochodów i helikopterów zrodził się pomysł na rodzinny biznes mazowieckiej Gazeli Biznesu — firmy Auto Fus.

Historia firmy Auto Fus sięga 1945 r., kiedy Tadeusz Fus wraz z ojcem otworzyli punkt naprawy maszyn rolniczych oraz urządzeń mechanicznych. W 1988 r. rodzina Fusów podpisała kontrakt z BMW. Dziś Auto Fus to także autoryzowany serwis Rolls-Royce’a oraz helikopterów marki Robinson.

Motoryzacja zawsze była pasją Tadeusza Fusa i jego synów, którzy przejęli od niego sprzedaż i prowadzenie serwisu samochodów. Kolejną wspólną pasją rodziny jest latanie. Stąd pomysł na salon i serwis helikopterów Robinson.

— Nieprzerwanie inwestujemy w rozwój. Rozpoczęliśmy współpracę z Rolls-Royce’em, co okazało się sukcesem. Na terenie Auto Fus w Warszawie działa lądowisko dla helikopterów. Cały czas rozbudowujemy salon i serwis, który ma wydzieloną przestrzeń dla Rolls-Royce’a i warsztat oraz laboratorium Robinsona. Jest też salon używanych samochodów i serwis oraz salon Mini — wylicza Piotr Fus, wspólnik BMW Auto Fus.

Auto Fus umie przekuwać pasje w biznes. W 2011 r. powstał Auto Fus BMW Team — wyścigowy zespół motocyklowy, który już w pierwszym sezonie zajął miejsce na podium mistrzostw Polski.

miejsce w rankingu ogólnopolskim 11

WYNIKI 2010 r. Za trudnienie b.d. Przychody 231,18 mln zł Zysk netto2,52 mln zł

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu