Czytasz dzięki

Autobusy jadą nieco szybciej

opublikowano: 13-08-2019, 22:00

W lipcu 2019 r. liczba rejestracji nowych autobusów spadła.

Zarejestrowano 76 pojazdów, a to o blisko 64 proc. mniej niż w czerwcu 2019 r. i o 17,4 proc. mniej niż w lipcu rok temu — wynika z danych Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, przeanalizowanych przez Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar. Mimo że w pierwszej piątce najpopularniejszych w Polsce marek autobusów, aż trzech producentów zanotowało spadki, łącznie od stycznia do końca lipca 2019 r. zarejestrowano w naszym kraju o 58 sztuk (5,6 proc.) więcej niż rok wcześniej. Najpopularniejsze w tym roku są autobusy miejskie, których udział w rejestracjach wynosi 61,3 proc. Nieco ponad jedna czwarta sprzedaży (27,8 proc.) to autobusy turystyczne, 10,4 proc. — międzymiastowe. Katy na rynku rozdaje Solaris — choć zainteresowanie marką spadło, to i tak co czwarty zarejestrowany w tym roku pojazd ma jej logo.

81a6d2b2-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Cztery kółka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE
Cztery kółka
autor: Łukasz Ostruszka
Wysyłany co dwa tygodnie
Łukasz Ostruszka
Newsletter na temat rynku motoryzacyjnego: premiery, nowości, branżowe ciekawostki.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Polecane