Autor "Marsjanina" we wrześniu w Polsce

MEJ
opublikowano: 24-06-2015, 19:32

Andy Weir, autor powieści "Marsjanin", według której powstaje najnowszy film w reżyserii Ridleya Scotta, weźmie udział w spotkaniu w czasie europejskiego konkursu ERC2015 w Podzamczu we wrześniu br.

Andy Weir, autor "Marsjanina"

Andy Weir będzie obecny w czasie pierwszego dnia europejskiego konkursu łazików marsjańskich European Rover Challenge (ERC 2015). "Marsjanin", film Ridleya Scotta, z Mattem Damonem w roli głównej, będzie miał światową premierę w listopadzie br., ale uczestnicy i goście ERC2015 będą mieli możliwość, jako pierwsi w Europie, spotkać się z pisarzem i autorem scenariusza. "Marsjanin" jest jedną z powieści plasujących się najwyżej na liście bestsellerów Amazon.

Podczas European Rover Challenge swoją europejską premierę będzie miała również amerykańska seria komiksów Generation One - Children of Mars. Autorzy, wykorzystując dostępną wiedzę naukową,  stworzyli opowieść dla dzieci i młodzieży o pierwszym pokoleniu, które  urodziło się i wychowało na Marsie.

"Zarówno książka, jak i komiks są bardzo dokładne pod względem naukowym. Większość technologii opisanych w tych publikacjach rzeczywiście istnieje. Autorzy są pasjonatami fizyki, nowych technologii i kosmosu. W przystępny i ciekawy sposób przybliżają czytelnikom naukowe zagadnienia związane z kolonizacją Marsa i podróżami kosmicznymi". – stwierdza  Łukasz Wilczyński, prezes Europejskiej Fundacji Kosmicznej, organizator European Rover Challenge.

Konkurs i zawody European Rover Challenge są największą imprezą tego typu w Europie. Odbędą się w dniach 5-6 września 2015 r. w Podzamczu, woj. świętokrzyskie, gdzie zjedzie ponad 300 konstruktorów prototypów łazików marsjańskich, by rywalizować w konkursie i zawodach na wykonywanie skomplikowanych zadań i pomiarów. Wydarzenie jest darmowe i otwarte, a towarzyszyć mu będą pokazy naukowo –technologiczne oraz spotkania z ekspertami.

Organizatorami ERC jest Europejska Fundacja Kosmiczna i Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Gospodarki, a partnerami są m.in. Europejska Agencja Kosmiczna, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, samorząd woj.świętokrzyskiego, Mars Society Polska, WObit, ASTOR, ABM Space Education.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MEJ

Polecane