Autosan własnością Huty Stalowa Wola

  • PAP
opublikowano: 02-12-2022, 13:56
Play icon
Posłuchaj
Speaker icon
Close icon
Zostań subskrybentem
i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Huta Stalowa Wola kupiła przedsiębiorstwo Autosan, które od tej pory działa jako oddział HSW – poinformowała w piątek HSW.

Jak przekazała HSW, 1 grudnia br. miała miejsce finalizacja procesu nabycia przez Hutę Stalowa Wola S.A. całości przedsiębiorstwa od Autosan sp. z o.o. z Sanoka. Przedsiębiorstwo Autosan stało się częścią Huty Stalowa Wola S.A. i od czwartku działa jako Huta Stalowa Wola S.A. Oddział Autosan w Sanoku.

Autosan Sp. z o.o. jest spółką powiązaną z HSW S.A., w której Huta posiada 50 proc. udziałów; właścicielem pozostałych udziałów jest PIT Radwar. Wszystkie trzy spółki wchodzą w skład Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Autosan produkuje autobusy, człony wagonów i komponenty dla kolejnictwa, przyczepy i specjalistyczne kontenery dla wojska. HSW jest producentem uzbrojenia, w tym granatników, samobieżnych armatohaubic Krab i wyrzutni rakiet Langusta, pojazdów minowania oraz wozów towarzyszących.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane