Autosan zdobywa nowe kontrakty na autobusy

PAP
opublikowano: 23-07-2009, 15:59

Firma Autosan z Sanoka (Podkarpackie) zdobywa coraz więcej zamówień na autobusy. Ostatnio wyeksportowała do Szwecji cztery pojazdy; w sumie na tamtejszy rynek trafią w tym roku 34 autobusy. Firmie udało się też wygrać przetarg na dostawę autobusów dla PKS w Częstochowie.

Jeszcze niedawno nad Autosanem wisiała groźba zwolnień grupowych; pracę stracić miało ponad 90 osób.

Jak poinformował PAP w czwartek prezes firmy Wiesław Wyżycki, kontrakt na dostawę w tym roku 34 autobusów do Szwecji opiewa na ok. 20 mln zł.

Autobusy dostarczone do Szwecji o nazwie Eurolider to jedna z nowości firmy. Przeznaczone są do obsługi ruchu pasażerskiego w komunikacji międzymiastowej. Wyżycki dodał, że Autosan jest w trakcie realizacji kontraktu z firmą +INTERTRANS+ PKS z Głogowa; w sumie Autosan ma jej sprzedać 12 pojazdów. Autosanowi udało się też wygrać przetarg na dostawę 10 pojazdów 10-metrowych dla PKS w Częstochowie. Umowa ma zostać wykonana do końca października.

Jeszcze w tym roku Autosan zaprezentuje nowy autobus miejski. Będzie to drugi pojazd z nowej rodziny autobusów miejskich o nazwie "SANCITY". Po ubiegłorocznej prezentacji 60-miejscowego "SANCITY 9", do eksploatacji wejdzie w tym roku autobus 110-miejscowy "SANCITY 12". Autosan jest jedną z najstarszych fabryk w Polsce, początek jej istnienia sięga 1832 roku. Obecnie, oprócz autobusów, zakład produkuje dla wojska, m.in. szczelne kabiny elektromagnetycznie. Od 2001 r. projektuje i produkuje elementy pojazdów szynowych, zwłaszcza nadwozia szynobusów i tramwajów. W tym zakresie współpracuje m.in. z PESA Bydgoszcz, NEWAG z Nowego Sącza oraz z Poznańskimi Zakładami Naprawczymi Taboru Kolejowego. W spółce pracuje ok. 900 osób

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane