Autostrada A-4 od piątku dłuższa o 4,4 km

Marek Druś
opublikowano: 30-11-2001, 12:40

W piątek oddano odcinek autostrady A-4 między Katowicami a Chorzowem-Batorym, o długości 4,4 km, poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Jak poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg Publicznych, jego budowa kosztowała ponad 200 mln zł.

- Budowę sfinansowano z kilku źródeł. 33 mln euro pochodziło z unijnego funduszu Phare, 18,8 mln euro to kredyt z Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Koszty wykupu gruntów, dokumentacji oraz podatków pokrył budżet - powiedział PAP Krzysztof Raj z południowego oddziału GDDP. Część prac sfinansował katowicki samorząd.

Jak się podkreśla, budowa była wyjątkowo trudna, ponieważ prowadzono ją na terenie czynnej eksploatacji górniczej. Odcinek wybudowały katowicki PrInż Holding oraz Dromex.

Przejazd odcinkiem autostrady z Mysłowic-Brzęczkowic do Chorzowa-Batorego będzie na razie bezpłatny. Nieznany jest jeszcze podmiot, który obejmie koncesję dla całego odcinka autostrady między Katowicami i Wrocławiem. Ubiega się o to m.in. katowicki Stalexport, który pobiera już opłaty za przejazd autostradą Kraków-Katowice.

MD

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Gospodarka / Autostrada A-4 od piątku dłuższa o 4,4 km