Czytasz dzięki

Avia Prime przejmuje JAT Tehnika

WST
opublikowano: 28-11-2019, 18:42
aktualizacja: 28-11-2019, 18:45

Czesko-polska grupa lotnicza Avia Prime, właściciel polskiego Linetech Aircraft Maintenance wspólnie ze słoweńską firmą Adria Tehnika przejmą udziały w JAT Tehnika, serbskiej spółkki zajmującej się obsługą naziemną samolotów pasażerskich.

W rezultacie akwizycji  grupa stanie się jedną z dominujących firm na europejskim rynku MRO (maintenance, repair & overhaul). 

JAT Tehnika
Wyświetl galerię [1/3]

JAT Tehnika fot. AviaPrime MRO Holding

Jak podano w komunikacie, grupa będzie mogła oferować serwis na ponad 50 tys. m2 powierzchni hangarowej, łącznie na 34 liniach produkcyjnych. Zapewni też miejsce dla 3 samolotów szerokokadłubowych.

JAT Tehnika znajduje się na lotnisku w Belgradzie. Hangary na lotnisku Nikoli Tesli będą czwartą bazą Grupy Avia Prime. Hangary JAT Tehnika oferują 10 miejsc do obsługi samolotów pasażerskich, z czego w większym zmieścić można nawet dwa Jumbo Jety, B747-400. Do najważniejszych klientów serbskiej JAT Tehnika należą takie linie jak ASL Airlines, Corendon, Swift Air czy Air Serbia.

Po zakończonej transakcji z rządem Serbii grupa składać się będzie z trzech MRO, których jest jedynym właścicielem, mianowicie Adria Tehnika w Słowenii, JAT Tehnika w Serbii oraz LINETECH Aircraft Maintenance w Polsce. Portfolio klientów grupy liczy około 100 przewoźników i leasingodawców lotniczych z całej Europy.

Więcej w komunikacie>>Komunikat AviaPrime i JAT Tehnika

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: WST

Polecane