AVK planuje 20-proc. wzrost wartości sprzedaży

17-02-2003, 15:12

- Polska fabryka duńskiego koncernu AVK zwiększy w tym roku obrachunkowym wartość sprzedaży o 20 proc. - przewiduje dyrektor AVK, Jerzy Bober.

- W tym roku przyrost sprzedaży nie będzie już tak gwałtowny, jak w roku ubiegłym, kiedy to wyniósł 80 proc. W roku obrachunkowym trwającym od września 2001 do września 2002 wartość naszych przychodów wyniosła ok. 30 mln zł - powiedział Jerzy Bober. Wcześniej przedstawiciele spółki zakładali, że wartość jej sprzedaży wzrośnie o 60 proc.

Fabryka w Pniewach, produkująca zawory gazowe i wodne oraz komponenty do nich, rozpoczęła działalność w 2000 roku w halach o powierzchni 4 tys. metrów kwadratowych. Rok później dobudowano kolejne 6 tys. metrów kwadratowych hal. Do tej pory nakłady inwestycyjne AVK w Pniewach wyniosły ok. 26 mln zł.

Udział eksportu w sprzedaży AVK wynosi ok. 90 proc. Najważniejszym odbiorcą produktów pniewskiej spółki jest zakład AVK w Danii, do którego trafia ok. 60 proc. eksportu. Zawory z Pniew trafiają też do Szkocji, USA, Malezji i Australii.

Obecnie fabryka AVK w Pniewach zatrudnia ok. 90 osób. W ciągu kilku lat zatrudnienie ma wzrosnąć do ok. 160 pracowników.

Koncern AVK, założony w Danii 50 lat temu, lokowany jest w pierwszej trójce światowych producentów zaworów do instalacji wodnych i gazowych. Ma swoje fabryki w Danii, Anglii, Francji, Stanach Zjednoczonych, Australii, Chinach i Arabii Saudyjskiej.

DA, PAP

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / AVK planuje 20-proc. wzrost wartości sprzedaży